X

Rejestracja

Akceptuje regulamin
X

Zapomniałeś hasła?

Prosimy o podanie adresu e-mail użytego przy rejestracji.

X

Logowanie

Inspiracje

Mavia Cafe – kawa dla wymagających

Mavia Cafe – kawa dla wymagających

Nie bez kozery nazywana jest czarnym złotem – stanowi drugi najważniejszy surowiec świata zaraz po ropie naftowej, którym handluje się na globalnych giełdach. Kawa – bo o niej mowa, wymaga jednak szczególnego przygotowania i określonego pochodzenia, żeby móc dostarczyć kubkom smakowym prawdziwej eksplozji doznań. Wie o tym doskonale Mavia Cafe – nowa marka będąca dystrybutorem najlepszych ziaren z całego świata.

W świecie kawy

Kawa już dawno przestała kojarzyć się wyłącznie z napojem spożywanym do śniadania lub w przerwie od pracy w ciągu dnia. Dziś picie kawy to pewnego rodzaju rytuał, który dostarcza podniebieniu aromatycznych i smakowych doznań – zgodnie z upodobaniami. Miłośnicy łagodniejszych wariantów mogą delektować się np. czystym smakiem kawy Etiopia Sidamo, wzbogaconym cytrusowymi nutami i subtelnym, kwiatowym aromatem. Pochodzi z regionu, w którym drzewa kawowca nadal występują naturalnie, a jest uprawiana tradycyjnymi metodami i zbierana ręcznie przez wykwalifikowanych pracowników, starannie wybierających tylko dojrzałe owoce. Z kolei doskonałym zbalansowaniem smaków może się poszczycić propozycja Cafe Carmona z Gwatemali, uwodząca zmysły orzechowo-czekoladowymi nutami. Sprawdzi się podana zarówno jako espresso, jak i „duża czarna”.

Mavia Cafe ma w ofercie także indyjskie propozycje, np. kawę Mysore Nugget. Jest delikatna, ma niewielki stopień kwasowości, a w smaku wyczuwalne są delikatne nuty orzechów i cytrusów. Doznania potęguje niezwykle subtelna pikantność. Natomiast koneserom mocniejszych, pełniejszych propozycji, powinna przypaść do gustu indonezyjska Mandheling z wyspy Sumatra. Swój oryginalny smak zawdzięcza wulkanicznemu podłożu, na którym rośnie. Jest pozbawiona kwasowości, a jej cechą charakterystyczną jest pełny smak, wzbogacony leśnymi i ziemistymi nutami.

Niezależnie od upodobań, rodzaje kawy oferowane przez Mavia Cafe trafiają w gusta najbardziej wymagających osób.

W odpowiedzi na indywidualne potrzeby

Mavia Cafe nie jest zwykłym dystrybutorem kawy. Dostarcza tylko starannie selekcjonowane ziarna najwyższej jakości, pochodzące z najlepszych plantacji świata. Można wybrać zarówno kawy single origin (pojedynczy typ ziaren), jak i autorskie mieszanki. Każde zamówienie realizujemy indywidualnie. Przy zamówieniu określa się pożądany stopień palenia ziaren, a także grubość ich mielenia. Co najważniejsze – procesy te następują dopiero po złożonym zamówieniu, dlatego też ziarna nie tracą swoich właściwości, a każde opakowanie zawiera datę palenia. Po 3 dniach od momentu wyboru kawy i sposobu jej przygotowania, można delektować się wyśmienitym smakiem i aromatem.

23.05.2016
Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!

Kategorie

Archiwum